4 nejlepší krabičky na svačinku pro děti

Svačinkové boxy či krabičky na svačinku – co doporučují na cesty s dětmi holky z Klubu minituristů?

Součástí každého našeho výjezdu musí být pořádná svačina, obzvlášť, pokud cestujeme s našimi nejmenšími. A pořádná svačina patří přeci do pořádné krabičky. Jaké krabičky na svačinku ale vybrat? Podle čeho se při výběru svačinkového boxu rozhodovat? My jsme si v naší FB skupině udělaly malý “krabičkový průzkum”.

Podle jakých kritérii krabičky na svačinku vybírat?

Kvalita materiálu

Vybírejte krabičky ze zdravotně nezávadných materiálů. Jak takový materiál poznat? Neměl by obsahovat BPA, BPS, ftaláty, různá změkčovadla apod.

Obecně se tedy dá říci, že krabičky například ze skla, nerezu nebo dokonce bambusu, mohou být lepší volbou, ale i plast má mnoho výhod – údržba je poměrně jednoduchá a plastové krabičky mají menší váhu.

Plast nemusí být strašák, kterému bychom se měli vyhýbat obloukem. Je však dobré mrknout na složení. Stejně jako u jídla, i zde platí – čím kratší složení na obalu, tím lépe.

Velikost a tvar

Obrovské krabičky ve tvaru hvězdičky či pejska jsou sice stylové a vaše dítka by je jistě ocenila, ale do batůžku jsou poměrně nepraktické. Musíte myslet na to, že krabičku může vaše dítě i několik hodin nosit na zádech v batůžku. Volte tedy prostý tvar, praktickou velikost a ideálně i lehčí materiál.

Těsnění

Velmi důležitý faktor, hlavně, pokud nechcete třeba vytírat jogurt zespod tašky, je dobré těsnění krabičky. Kontrolujte řešení víček. Pokud mají silikonové těsnění, budou lepší volbou.

Jaké značky svačinkových boxů holky doporučují?

1. B.Box

Tenhle výrobce vyhrál u minituristů na plné čáře. Volit můžeme ze tří velikostí. Ty nejmenší a střední jsou ideální na výlety, velký box pak bereme třeba na cesty autem nebo když potřebujeme nasytit celou rodinu.

krabičky na svačinku pro děti b.box

Výhodou je pohyblivá přepážka (u těch větších řešení) a kvalitní silikonové těsnění, díky kterému se nemusíte bát, že by se po chvíli svačina válela všude, jen ne uvnitř. Krabičky B.Box jsou navíc vyrobeny z plastu, takže jsou i relativně lehké.

krabičky na svačinky pro děti b.box

2. Carl Oscar

Krabičky Carl Oscar jsou další skvělou volbou, zejména pokud neplánujete tekutý obsah. Vybrat si můžete hned z několika hravých barev a designů. Tohle řešení bude děti bavit. Maminky ocení praktickou stránku krabiček. Pevné přepážky zaručí, že se jídlo nepromíchá.

Boxy jsou vyrobeny ze silikonu, a tak jsou velmi lehké. Dají se velmi dobře rozdělat na více částí, takže jednoduchá je i jejich údržba.

krabičky na svačinku pro děti Carl Oscar

Kromě větších svačinových boxů výrobce Carl Oscar nabízí i krabičky menší velikosti, ale také třeba svačinové pytlíky, které vám ušetří spoustu místa v batůžku!

3. Nerezové Babylove krabičky z DM drogerie

V Klubu minituristů je samozřejmě i sekce, která se plastu naprosto vyhýbá. Nerezové krabičky jsou úžasnou alternativnou. Kromě kvalitnějšího materiálu nabízí také plno dalších kvalit – jsou lehké, poměrně skladné, lehce umyvatelné. Babylove nabízí celou řadu barevných variant, které rozveselí každou svačinu.

Víčka jsou vyrobena z polypropylenu, aby bylo zajištěno lepší těsnění.

4. Sistema

V neposlední řadě vám musíme představit krabičky značky Sistema. Všechny jejich produkty jsou vyrobeny z kvalitních materiálů bez BPA a bez ftalátů, nemusíte se tedy bát jakékoli škodlivosti.

Nabízí jak menší krabičky vhodné na ovoce, zeleninu či drobné sladkosti, tak i větší obědové varianty. Nechybí ani variabilní přihrádky, které se dají jednoduše oddělat, a místo nich přidat například kelímek se šroubovacím víčkem.

A jelikož s tématem svačinek zcela určitě souvisí i termosky na jídlo, nezapomeňte se podívat také na naši recenzi těch nejlepších z nich.

Za zpracování velké díky Sabině Klišové. Fotky poskytly holky z Klubu. Díky i vám!